Produkt polski, a mimo to inspirowany skandynawską tradycją w oparciu o ozdoby ludowe, które miały przynosić domownikom szczęście i obfitość w zbiorach. Lampy wiszące, o których mowa, nawet swoją nazwę zawdzięczają skandynawskiemu "himmeli", co z języka fińskiego oznacza - niebo.
Lampy Himmeli, są wykonywane ze sklejki i tworzyw sztucznych i sprzedawane w zestawach do samodzielnego złożenia (coś w rodzaju puzzli 3D). Co ciekawe, zostały zaprojektowane i wykonane przez architekta z 20 letnim doświadczeniem - Piotr Nalepka, który jednak porzucił swoją pracę i postanowił zająć się rzemiosłem i wzornictwem. Jak widać z bardzo ciekawym rezultatem.
Lampy te posiadają całkowicie niepowtarzalne wzory, każdy egzemplarz jest wyjątkowy. Są również zastrzeżone i zarejestrowane w EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej).
Idealnie nadadzą się do każdej przestrzeni i wnętrza. Jeżeli mamy ochotę stworzyć centralny punkt w pokoju, ta lampa z pewnością będzie przyciągać wzrok.
Dla przykładu, lampy można również pomalować według uznania, dzięki czemu nie będzie problemu z dopasowaniem ich do stylu we wnętrzu.
Produkt można zanleźć na: nasu.pl.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
o kurcze! ale czad :) wygląda świetnie! Co prawda nie wiem jakbym reagowała na te wzory na ścianie podczas świecenia ale gdzieś do nietypowego wnętrza jestem na TAK!
OdpowiedzUsuń:)
UsuńAle ładna ;)
OdpowiedzUsuńUważam, że jest fenomenalna :)
UsuńBardzo ładny żyrandol. Przy takim finezyjnym kształcie lepiej nie eksperymentować i nie dokładać kolejnych lamp. Dlatego świetnym rozwiązaniem są taśmy ledowe.
OdpowiedzUsuńTaśmy ledowe sama używam i generalnie polecam.
Usuńbardzo nietypowy kształt jak na ten styl, spodziewałam się że aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim będzie bardziej stonowana, w prostych formach, a tu takie zaskoczenie :D
OdpowiedzUsuńOryginalny design. Prosta, ale jednocześnie bardzo efektowna lampa.
OdpowiedzUsuńLampa rzeczywiście wygląda bardzo efektownie, przydałaby się do mojego minimalistycznego salonu. W sumie oświetlenie warto traktować, jako element wyróżniający się na tle aranżacji, można dzięki temu przełamać fajnie koncepcję.
OdpowiedzUsuńświetna sprawa! jak ktoś kocha puzzle to już w ogóle :D fakt, że można je przemalować też działa na ich korzyść bo często widzi się fajną lampę, która nie pasuje kolorem albo odwrotnie - dobry kolor ale model nie ten. Ja staram się urządzić swój domek mobilny całoroczny tak by pasował do mojego stylu, a jednocześnie nie był dokładnie tak samo zaaranżowany jak mój stały dom :) takie lampy chętnie bym kupiła do obu miejsc tylko ułożyła i pomalowała inaczej :)
OdpowiedzUsuń